Přeskočit na obsah

Tábor

Každé léto pořádáme náš tábor na louce nedaleko městečka Bezdružice a ani v roce 2024 tomu nebude jinak! 🙂

  • Třítýdenní tábor (pro děti ve věku 9-16 let) bude v termínu 20.7. – 10.8. 2024
  • Týdenní tábor – (pro děti 6-8 let) bude v termínech I. běh 20.7. – 27.7. 2024 a II. běh 27.7. – 3.8. 2024

AKTUÁLNĚ EVIDUJEME ONLINE PŘIHLÁŠKOU JEN NÁHRADNÍKY – KAPACITA TÁBORA JE NAPLNĚNA

Na této stránce najdete základní informace o táboře, odkaz na online přihlášky, letáčky ke stažení a kontakty na pořadatele.

O našem tábořišti:

Naše tábořiště se nachází na louce severně od městečka Bezdružice, které leží v Západních Čechách, přibližně 40 km od Plzně.
Táborníci i vedoucí spí v klasických podsadových stanech na postelích s molitanovou matrací. Hlavním zázemím tábořiště je dřevěná budova – základna, ve které je kuchyně s kamny pro vaření a jídelna pro táborníky se stoly a lavicemi. K základně přiléhá umývárna nádobí s brutarem pro ohřev vody. Dále je zde prostor pro řezání a sekání dřeva a kůlna s nářadím. Pro zajištění hygieny jsou v tábořišti zbudované táborové sprchy (sud – ruční čerpadlo – sud – samospád 😀 ), s umývárnou rukou a na samém okraji tábořiště jsou vystavěné toalety – klasické pohodlné a oblíbené kadibudky, rozdělené do sekcí podle pohlaví a potřeb. Zdroj pitné vody máme cca 50 metrů od tábora.
Dále je v táboře hloubený sklípek a dva technické vojenské stany – hangáry, ve kterých skladujeme potřebné táborové vybavení.
V neposlední řadě je potřeba zmínit naše slavnostní prostory, jako je vlajkoviště se stožárem pro táborovou vlajku a slavnostní ohniště, u kterého se konají i večerní porady tzv. násedy. .. a tím naše prohlídka po táboře končí 🙂

K dispozici je táborníkům pingpongový stůl, hřiště s brankami, bago stožár, nepřeberné množství sportovního a herního vybavení, deskové hry, několik táborových a pohádkových knih, papíry, fixy, pastelky apod.

Pár kroků od tábořiště máme k dispozici přírodní koupaliště, které nám zajišťuje osvěžení v parných letních dnech a okolní krásná příroda dává prostor pro naše nesčetná táborová dobrodružství, hry, výpravy a přespávání pod širákem.

O náplni a režimu:

Snažíme se rok co rok držet podobný model, o kterém víme, že prostě funguje. Může se samozřejmě lehce odchýlit díky originalitě celotáborové hry.
Hlavní náplní tábora je připravená celotáborová tematická hra, která by měla táborníky doslova vtáhnout a provázet je každý den tábora až do samotného závěru. Nejčastěji táborníky pro potřeby hry rozdělujeme na tři až čtyři stálé družinky, které jsou smíšené (jak věkem tak i pohlavím). Starší táborníci si ozkoušejí co znamená praktikantství a k družině je po celý tábor k dispozici jeden nebo více vedoucích. Družiny soupeří proti ostatním a snaží se v celotáborové hře zvítězit. Hry hrajeme rozděleni jak na družiny tak i na jednotlivce. Střídáme fyzické a sportovní hry s hrami, které prověří (a dál rozvíjí!) intelekt, logické myšlení a kreativitu.

Dál vám představíme alespoň bodově, co k našemu táboru patří a co chceme, aby naši táborníci zažili:
Spaní v podsadových stanech, ale i přespání pod širákem. Půldenní a celodenní výlety po okolí, návštěva Bezdružic, Úterý nebo Konstantinových Lázní a jedno větší třídenní putování s přespáním a přípravou jídla v přírodě. Několik nočních hlídek a napínavá noční hra – bojovka. Táborové ohně a zpívání s kytarou. A v neposlední řadě k táboru patří i denní služby – výpomoc v kuchyni a s chodem tábora.

Jak vypadá běžný režim táborového dne:
Budíček a rozcvička, snídaně, úklid stanů, dopolední program, oběd, polední klid, odpolední program, svačina, druhý odpolední program, večeře, podvečerní program, nástup kolem stožáru nebo násed u ohniště – zhodnocení dne, příprava na večerku, večerka, noční klid.

O děti se stará zkušený kolektiv vedoucích, s certifikovanými zdravotníky zotavovacích akcí a výbornou partou v kuchyni!

Co se nám v posledních letech osvědčilo? Po domluvě s rodiči u nás zakazujeme táborníkům mít na táboře mobilní telefony a jinou podobnou elektroniku.

Kontakty na pořadatele, na které směřujte jakékoliv případné dotazy k našemu táboru:
hlavní vedoucí tábora 2023 – Lukáš Dongres – codyak(zavinac)bezdr.cz
zástupkyně hlavního vedoucího a vedoucí pro týdenní tábor na zkoušku – Veverka, Zuzana Smutná – zuzka(zavinac)bezdr.cz